Dinsdag 5 Mei 15.00-17.00 uur

Vier de bevrijding met een swingend Bevrijdingsdag concert in de Westerkerk! Geniet van de onvergetelijke klanken van een Jazzband die muziek uit de jaren 20, 30 en 40 speelt.

Jazzband HOMMAGE brengt een vurige ode aan de klassieke swingmuziek van de Roaring Twenties, Dirty Thirties en Remarkable Forties. Denk aan de tijd van Sidney Bechet, Duke Ellington, Benny Goodman en Fats Waller. Wat vooral verrast is hun frisse, eigentijdse energie waarmee een swingende middag is gegarandeerd.

Met hun ongedwongen New Orleans revival-stijl en herkenbare ‘New Orleans feel’ blaast HOMMAGE de oude jazz tot leven zoals je die vandaag de dag nog in de straten van New Orleans kunt horen. De ritmesectie ‘bounced’ van de eerste tot de laatste noot, terwijl de blazers zorgen voor herkenbare melodieën, dampende solo’s en opzwepende vocalen.

Dit keer strekt het eerbetoon van HOMMAGE verder dan de muziek alleen. Op 5 mei neemt de band het publiek mee naar de swingende sound van de jaren rond de Tweede Wereldoorlog, met nummers die toen overal te horen waren en nog altijd niets aan charme hebben verloren. De line-up bestaat uit bekende Enkhuizer muzikanten, waaronder drummer Bob Leijen, bassist Jaap de Wit, gitarist Menno Bruin, pianist Emile van Pelt, trombonist Jasper van Pelt en saxofonist Jaap de Wit jr. Samen met zangeres Maartje Butter laten zij klassiekers horen als Moonlight Serenade, We’ll Meet Again en Bei Mir Bist Du Schön. Het resultaat is een sfeervol en herkenbaar programma om ontspannen te genieten van live muziek en een energieke show.

Toegang: een vrijwillige bijdrage na afloop.
Dit concert wordt mede mogelijk gemaakt door een bijdrage van Renolit.

Kijk hier voor meer activiteiten in Enkhuizen op 4 en 5 mei.

De drie Enkhuizers die een vaste waarde van Hommage zijn. Jaap de Wit sr. (bas), Hans Mantel (gitaar), Jaap de Wit jr. (saxofoon).

Leave a Reply

16 − zes =